Kim jesteśmy?

Agriana Sp. z o.o. specjalizuje się w rozmnażaniu sadzeniaków ziemniaka.
Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem hodowcy odmian ziemniaków – firmy C. Meijer B.V. na polskim rynku.

Sadzeniaki ziemniaka produkowane są na wyspecjalizowanych gospodarstwach na północy Polski, w rejonach o najwyższej zdrowotności.

Zapraszamy, by dołączyli Państwo do nas w celu optymalizacji uprawy i dostosowania do zmieniającego się polskiego rynku.


Meijer

C. Meijer B.V. i stacja hodowli Oosthof

C. Meijer B.V. jest prywatnym holenderskim hodowcą.
Firma istnieje od 1920 roku i zajmuje się hodowlą odmian konsumpcyjnych, frytkowych i chipowych.

Najbardziej znane odmiany to:

  • chipsowe – Lady Claire, Lady Rosetta
  • jadalne – Melody
  • sałatkowe – Jazzy
  • i frytkowe – Lady Anna.

Program hodowlany jest prowadzony z wizją rozwoju odmian z wartością dodaną dla całego łańcucha ziemniaczanego.

Innowacyjne odmiany C. Meijer B.V. są sprzedawane do ok. 50 krajów na całym świecie jako wysokiej jakości sadzeniami lub produkowane na licencji. Motto firmy to „Building on potential” (Budowanie potencjału) gwarantuje wszystkim użytkownikom długoterminową współpracę. Nowo powstałe odmiany trafiają do profesjonalnych producentów sadzeniaków w Holandii i Francji, gdzie są rozmnażane jako najwyższej jakości materiał w klasie S do SE, E i A

Stacja hodowli C. Meijer B.V. ‘Oosthof’ położona jest w Rilland w Holandii.

Stosowane są tam najnowsze techniki do tworzenia nowych odmian ziemniaków. Specjaliści dzielą się swoimi umiejętnościami oraz wiedzą i dzięki temu razem podejmujemy decyzje, wpływające na niezawodność naszych odmian.


Potatoes in a tractor

Co robimy

Agriana znajduje najwłaściwsze odmiany, które są odpowiednie do polskiego klimatu.

Odmiany jadalne firmy C. Meijer B.V. charakteryzują się wysoką odpornością na suszę i mają silne rośliny, które pozostają długo zielone. Wiąże się to z większym plonem netto i rozmiarem oczekiwanym przez polskie supermarkety.

Nasz sektor ziemniaków jadalnych oferuje cały wachlarz odmian od wczesnych jak Obama, przez średniowczesne Musica, Orchestra. Natomiast odmiana Melody jest idealna zarówno na mycie jak i obieranie, także z przeznaczeniem na bardzo długie magazynowanie. Nasze odmiany charakteryzują się dużym przyrostem bulw przed porami suszy, przypadającymi w Polsce na lipiec i sierpień. Odmiana Jazzy idealnie nadaje się do sałatek – typ kulinarny A, ponadto może być serwowana jako ziemniak gotowany w wodzie, na parze, gnieciony i pieczony. Jazzy można jeść ze skórką i jest gotowa w zaledwie 12 minut. Jazzy to także odmiana do produkcji tzw. „Little Potatoes („Baby Potatoes”). Nawiązuje ona bardzo dużo bulw pod krzakiem, a kalibraż 42-70mm idealnie nadaje się na rynek tradycyjny. Ma świetny smak, co potwierdza wygrana w 2017 roku konkursu kulinarnego na Krajowych Dniach Ziemniaka, gdzie w tym samym konkursie dwa lata wcześniej wygrała Orchestra.

Nasze usługi są odpowiedzią na zmieniający się rynek ziemniaczany i wymogi naszych klientów.

Sukces naszych klientów jest naszym sukcesem, a ludzie są najważniejszą częścią naszego biznesu.

John Williams – Managing Director – Agriana Sp. z o.o.