Co robimy?


Potatoes in a tractor

Agriana znajduje najwłaściwsze odmiany, które są odpowiednie do polskiego klimatu.

 
Odmiany jadalne firmy C. Meijer B.V. charakteryzują się wysoką odpornością na suszę i mają silne rośliny, które pozostają długo zielone. Wiąże się to z większym plonem netto i rozmiarem oczekiwanym przez polskie supermarkety.
 
Nasz sektor ziemniaków jadalnych oferuje cały wachlarz odmian: od wczesnych, jak Obama, przez średniowczesne Musica czy Orchestra. Natomiast odmiana Melody jest idealna zarówno na mycie jak i obieranie, także z przeznaczeniem na bardzo długie magazynowanie. Nasze odmiany charakteryzują się dużym przyrostem bulw przed porami suszy, przypadającymi w Polsce na lipiec i sierpień.
 
Odmiana Jazzy idealnie nadaje się do sałatek – typ kulinarny A, ponadto może być serwowana jako ziemniak gotowany w wodzie, na parze, gnieciony i pieczony. Jazzy można jeść ze skórką i jest gotowa w zaledwie 12 minut. Jazzy to odmiana do produkcji także tzw. „Little Potatoes („Baby Potatoes”). Nawiązuje ona bardzo dużo bulw pod krzakiem, a kalibraż 42-70 mm idealnie nadaje się na rynek tradycyjny. Ma świetny smak, co potwierdza wygrana w 2017 roku konkursu kulinarnego na Krajowych Dniach Ziemniaka, gdzie w tym samym konkursie dwa lata wcześniej wygrała Orchestra.

Nasze usługi są odpowiedzią na zmieniający się rynek ziemniaczany i wymogi naszych klientów.
 
Sukces naszych klientów jest naszym sukcesem, a ludzie są najważniejszą częścią naszego biznesu.